Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


7. turistický výlet za králem Ječmínkem, racky a zlým hejtmanem do Chropyně

 

Sedmým cílem turistického kroužku byl výlet do nedaleké Chropyně. Sraz jsme měli na zastávce Přerovská v Rymicích, odkud nás linkový autobus dovezl do Holešova, kde jsme přesedli do autobusu směr Kroměříž a následně ještě jednou přestoupili do autobusu směr Chropyně. Výletu se zúčastnilo 13 dětí a 8 dospělých. Celkem jsme ušli 10 km. Tematické pracovní listy se 7 úkoly nás postupně provedly naučnou stezkou Okolo Chropyně, která nás seznámila nejen s krásami přírody, ale i s historií a současností města Chropyně. Ve 12 hodin jsme plnění úkolů přerušili a navštívili zámek Chropyně. Průvodkyní nám byla místní paní knihovnice, která dětem připravila pracovní listy týkající se historie zámku, ale také pověsti O králi Ječmínku. Svým výkladem děti zaujala a nikdo nepostřehl, že místo hodiny trvala prohlídka zámku skoro hodinu a půl. Po prohlídce jsme měli velkou obědovou pauzu na ornitologické pozorovatelně, kde jsme pomocí dalekohledu pozorovali ptáky žijící na zámeckém rybníku. Po doplnění energie a odpočinku jsme pokračovali NS Okolo Chropyně a vyluštili celou tajenku z tematických pracovních listů, které pro region Kroměřížsko vytvořila Lucie Nachtigallová. Na závěr nás už jen čekalo chladné občerstvení v podobě točené zmrzliny a cesta domů linkovým autobusem do Kroměříže, pak rychlý přestup na vlak do Holešova a následně přestup na linkový autobus do Rymic. Výlet se vydařil a je skvělé, že ho několik dětí prožilo ve společnosti stejně naladěných kamarádů a všem dospělým účastníkům děkuji, za skvělou spolupráci.