Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


5. turistický výlet do Památníku Tomáše Bati

 

Pátým výletem turistického kroužku byla návštěva Památníku Tomáše Bati, který se nachází v krajském městě Zlín. Sraz jsme měli na zastávce Přerovská v Rymicích, odkud nás linkový autobus dovezl do Zlína. Výletu se zúčastnilo devět osob (5 dětí a 4 dospělí). K Infopointu Památníku nás zavedla zeleně značená turistická trasa, kde jsme zakoupili vstupenky a volnou chvilku využili k občerstvení. Před desátou hodinou si nás vyzvedla lektorka Tereza, která měla pro děti připravené pracovní listy. Edukační program měl dvě části. V první části se děti dozvěděly, kdo byl Tomáš Baťa, kde se nacházel jeho rodný dům, jak vypadalo město Zlín za jeho mládí a proč začal stavět továrny ve Zlíně a ne v Uherském Hradišti. Druhá část edukačního programu probíhala v Památníku, kde děti plnily různé úkoly, dozvěděly se mnoho informací nejen o letadle Junkers F-13, ve kterém tragicky zahynul Tomáš Baťa a jeho osobní pilot Jindřich Brouček, ale také podrobnosti o stavbě Památníku, proč se mu říká Zářící krystal a kdo byl architekt František Lýdie Gahura. Před dvanáctou hodinou jsme se rozloučili s paní Terezou a přes Gahurův prospekt, nám. T. G. Masaryka došli na autobusové nádraží. Plní dojmů jsme ze Zlína odjeli linkovým autobusem. Výlet se vydařil a je skvělé, že ho několik dětí prožilo ve společnosti stejně naladěných kamarádů.