Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


4. turistický výlet Předmostím až do pravěku

 

Čtvrtým cílem turistického kroužku byl výlet do nedalekého Přerova-Předmostí se světoznámou archeologickou lokalitou, s nálezy pocházejícími z doby před 26 000 lety – z doby lovců mamutů. Sraz jsme měli na zastávce Přerovská v Rymicích, odkud nás linkový autobus dovezl do Přerova, kde jsme přesedli na MHD č. 111 a dojeli do Přerova-Předmostí. Výletu se zúčastnilo 12 dětí a 8 dospělých. Do historie nás zavedla 8 km dlouhá vlastivědná naučná stezka Předmostím až do pravěku a průvodkyní nám byla pravěká žena Pražínka. Během procházky jsme se na osmi z devíti zastavení dozvěděli o pravěké i novodobé historii Předmostí a na závěr na nás čekal mamutík Tom, třímetrová socha mamutího mláděte v životní velikosti. Trasu, kterou jsme absolvovali, procházel také pěškobus. Neváhali jsme a připojili se k pěškobusové lince č. 102 Čekyňská. Plní dojmů jsme z Přerova odjeli domů linkovým autobusem podle plánu.