Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


3. turistický výlet na sv. Hostýn

 

Třetím výletem turistického kroužku byla túra na Svatý Hostýn v nadmořské výšce 735 m. Délka trasy byla 10 km, ale celkem jsme ušli 13 km. Sraz byl na zastávce Přerovská v Rymicích, odkud nás linkový autobus dovezl do Holešova, kde jsme přestoupili do autobusu na Rusavu. Výletu se zúčastnilo devět osob (4 děti a 5 dospělých). Túru jsme zahájili u Jubilejní základní školy T. G. Masaryka na Rusavě, kolem které vede žlutě značená turistická trasa. První krátká zastávka byla u zvoničky svatého Kryštofa, kde jsme se vyfotili a pokračovali k přístřešku Grapy s přestávkou na občerstvení. Pak už nás čekalo táhlé stoupání na Hostýn. Po trase jsme objevili NS Hostýnské vrchy a studánku Pod Valy. Před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie nás již vyhlíželi Leskovjanovi a společně jsme navštívili svátečně vyzdobenou baziliku a s průvodcem také dvě věže baziliky. Po vystoupání 87 schodů kamenných a 12 schodů dřevěných nás čekal nevšední zážitek s výkladem o historii zvonů. Tímto velmi děkujeme paní Leskovjanové za zajištění prohlídky, která byla pro mnohé velkým zážitkem. Ve 14 hodin jsme z Hostýna vyrazili směr Bystřice pod Hostýnem. Po cestě jsme navštívili studánku se Svatou vodou, kde jsme doplnili zásoby pití a kdo měl prázdnou láhev navíc, tak si odnesl zázračnou vodu domů. Z Bystřice pod Hostýnem jsme odjeli o 40 minut dřívějším spojem. V Holešově jsme přestoupili na autobus a v cíli jsme byli o necelou hodinu dříve, než bylo v plánu. Výlet se celkově vydařil a je skvělé, že ho několik dětí i rodičů prožilo aktivně na čerstvém vzduchu.