Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


2. turistický výlet z Trojáku na Tesák

 

Výlet č. 2 - Procházka s tajenkou z Trojáku na Tesák

 

Druhý výlet turistického kroužku byl inspirován FB stránkou Procházka s tajenkou z Trojáku na Tesák. Délka trasy s úkoly byla dlouhá 7 km, ale my jsme celkově ušli nějakých 10 km. Sraz byl v Holešově před budovou vlakového nádraží a vlakem jsme se přesunuli do Bystřice pod Hostýnem, kde jsme přestoupili na autobus, který nás vyvezl na Troják. Výletu se zúčastnilo 11 dětí a 6 dospělých. Počasí bylo tentokrát nádherné.

Túru jsme zahájili na křižovatce cest na Trojáku u restaurace z roku 1937. Tematické pracovní listy s 15 úkoly nás postupně provedly částí NS Tesák od informační tabule číslo 16 až po číslo 22. Postupně jsme se dozvěděli spoustu informací, vyplnili všechny zadané úkoly, objevili pramen řeky Dřevnice a partyzánský bunkr U Hrubé jedle. Zjistili jsme, že semena z bukvic jsou jedlá, chutnají jako oříšky a neváhali jsme si několik semen nasbírat domů pro rodinné příslušníky. Na závěr túry jsme navštívili Machovu studánku, ale voda k občerstvení nás neuspokojila, tak jsme pospíchali k nedaleké restauraci na Tesáku. Po krátkém odpočinku, občerstvení a zakoupení suvenýrů z výletu jsme se autobusem z Tesáku dopravili do Bystřice pod Hostýnem a odtud autobusem do Holešova.