Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


1. turistický výlet na Holý kopec

 

Výlet č. 1 - Holý kopec

 

Prvním výletem turistického kroužku byla túra k televizní věži Holý kopec, která se nachází nad vesnicí Stará Ves ve výšce 360 m n. m. Délka naší trasy byla dlouhá 9 km a vedla ve směru Rymice, Němčice, Stará Ves a Kostelec u Holešova, odkud nás zpět domů dopravil linkový autobus. Výletu se zúčastnilo 10 dětí a 6 dospělých.

Cestou jsme objevili mnoho zajímavostí, např. v Němčicích smírčí kříž, ve Staré Vsi značenou modrou turistickou trasu, která nás dovedla k televizní věži. Navštívili jsme kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Vsi. Průvodcem byl pan Bc. Jiří Mrázek, který nás krátce seznámil s historií stavby a představil nám doprovodnou výstavu dobových materiálů, ale i současných školních prací ZŠ a MŠ Stará Ves k 140. výročí posvěcení kostela. Na samotném vrcholu Holý kopec foukal silný studený vítr, tak jsme udělali rychle pár hromadných fotografií, a kdo měl zájem, mohl si přečíst informační tabuli o stavbě věže a k čemu sloužila.  Z důvodu špatné viditelnosti jsme neměli možnost výhledu do širokého okolí, tak jsme pokračovali v dalším objevování. Lesní cesta nás dovedla ke kapličce Panny Marie a studánce Svatá voda, kde jsme doplnili zásoby tekutin a pomalu jsme pokračovali na náměstí v Kostelci u Holešova.

I přes nepřízeň počasí se výlet vydařil. Je skvělé, že ho několik dětí prožilo aktivně, na čerstvém vzduchu, v přírodě a ve společnosti stejně naladěných kamarádů.