Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Pasování prvňáčků na čtenáře

 

21. červen byl výjimečný den pro prvňáčky ze Základní školy Rymice, Martinice, Přílepy, ze 3. Základní školy Holešov a žáky Odborného učiliště a Základní školy Holešov. Do stavu čtenářského je pasovali král Václav IV., královna Johanka a rytíři pod vedením Jana Zhořeleckého.

Celou akci zaštítila Městská knihovna Holešov v zastoupení Hany Zaoralové z dětského oddělení. Děti z Odborného učiliště a Základní školy Holešov, Martinice a Rymice byly pasovány v zámecké zahradě, děti z Přílep zase ve své zámecké zahradě a prvňáčci ze třetí základní školy si to tradičně užily v sala terreně. Za zvládnutí abecedy dostali všichni malí čtenáři knihu Dubánek a tajemný vzkaz od Kláry Smolíkové, pamětní diplom a lízátko.

Bývá již v Holešově zvykem, že pasování prvňáčků je krásné společenské setkání dětí, rodičů, pedagogů, zástupců knihovny, ale patří k němu také divadlo. O historizující scénky plné humoru i napětí se každý rok starají dobrovolníci a přátelé Městské knihovny Holešov a Městského kulturního střediska Holešov. Také letos patří velké poděkování panu Erikovi Fišerovi, jeho synům a také panu Milanu Libenskému za perfektní šermířské vystoupení v rolích krále Václava IV a rytíře Jana Zhořeleckého a dalších rytířů. Ozdobou scének musí být královna Johanka, kterou zahrála Markéta Včelaříková a v případě dětí za 3. ZŠ Johana Ficová. Děkujeme také těmto dámám.

Dana Podhajská

 

(zdroj: https://knihovna.holesov.info/sdileny-clanek/mks/912-dalsi-pasovani-prvnacku )