Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Sněhuláci pro Afriku

 

Vážení rodiče,

naše škola se rozhodla, tak jako každý rok, zapojit do jubilejního 10. ročníku benefiční kampaně Sněhuláci pro Afriku. Tu pořádá organizace Kola pro Afriku pomáhající v africké Gambii.

Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví. Mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první skutečnosti nic nezměníme, s tou druhou je v našich silách něco udělat. Hlavní myšlenkou kampaně tak je, aby se děti a mladí dospělí zapojili do jednorázové kreativní a edukativní aktivity a svou účastí tak i do aktivní pomoci africkým školou povinným dětem.

Mottem jubilejního X. ročníku je ‚‚Staňte se dobrovločkou a podpořte gambijského školáka‘‘. Dobrovločka tak odkazuje k hlavní myšlence kampaně, kterou je stavění sněhuláků spojených s beneficí na kola a náhradní díly pro žáky a žákyně v několika spolupracujících školách v Gambii.

Letošní výtěžek z benefiční kampaně půjde na náhradními díly pro sto jízdních kol, která si děti ze dvou gambijských škol za pomoci námi proškolených cyklomechaniků opraví. Opravená kola jim zůstanou po celou dobu školní docházky.

 

Cílová částka benefice pro tento rok činí 200 tisíc korun. Hledáme 4000 dobrovloček z řad dětí, mladých dospělých a patronů přihlášených kolektivů. Staňte se jednou z nich!

 

Do posledního ročníku v roce 2021 se zapojilo 85 škol a organizací. A s jejich pomocí se podařilo vybrat přes 73 tisíc korun. Celkem už tuto akci během 9 let podpořilo více než 1600 škol a vybralo se více než 1 600 000 Kč.

 

Gambijské děti na cestě do školy nachodí denně 8 km. Ročně v průměru gambijský žák ujde 1600–2000 km. Celkem jsme už zapojili přes 60 gambijských škol. Do Gambie jsme už přepravili díky této benefici 12 kontejnerů s koly a náhradními díly. Gambijským žákům a žákyním jsme už věnovali na 7 tisíc kol.

 

Co účast v benefici přinese? Děti a mladí lidé se učí pomoci druhým tvořivě-vzdělávací formou. Získají interaktivní materiály, kterými mohou zpestřit své aktivity a využít je kdykoliv během roku. Jdou svému okolí příkladem. Možnost skloubení fyzických aktivit a kreativní činnosti.

 

Stejně jako sněhulák je i škola pro mnoho gambijských dětí pouhým snem, pomozte nám jej splnit tím, že se zapojíte a přispějete na náhradní díly na kola, která jim umožní školu navštěvovat. Doporučený benefiční příspěvek na dítě je 50 korun.

 

Akce je ojedinělá, originální, nic podobného se zde ještě neuskutečnilo. Společnost Kola pro Afriku shromažďuje v naší republice starší a nepotřebná kola od různých dárců.

Více o kampani na www.snehulaciproafriku.cz.

 Věříme, že Vás benefice zaujme tak jako nás a jeho realizaci podpoříte.

S přátelským pozdravem,                                

Kola pro Afriku - pomoc, která se točí

KOLO JE KLÍČ. Jsme kola pomoci. Obyčejná, historická, do města i do terénu, některá už vysloužilá, jiná s mnohými vadami. Všechna darovaná a všechna dál pomáháme.

www.kolaproafriku.cz | www.kolaprokola.cz | www.snehulaciproafriku.cz

3_plak_at_snehul_aci_pro_afriku_2022_1.jpg (JPG 1527x1080px )