Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Z Lužce do Rymic a zpět s novými kamarády

Z Lužce do Rymic a zpět s novými kamarády

 

Po velikonočních prázdninách jsme začali on-line výuku (ne)tradičně. Za podpory vedení obou škol -
za ZŠ a MŠ Rymice paní ředitelky Mgr. Lenka Veselé a za ZŠ Lužec nad Vltavou paní ředitelky Ing. Pavly Kopelukové, proběhlo další setkání žáků a pedagogů těchto škol. Paní ředitelka Kopeluková zprostředkovala rymické škole možnost společné hodiny na jejich platformě, kde se všichni žáci přihlásili.  Jsme rádi, že tentokrát mohli být žáci 5. ročníku s třídní učitelkou Mgr. Janou Velickou našimi on-line hosty. A co bylo tématem vyučovací hodiny? Tentokrát to byla hodina vlastivědy 4. – 5. ročníku pod vedením paní učitelky Mgr. Petry Přikrylové. Žáci si poslechli reportáž – pozvánku do Rymic, kterou v rámci učiva o vesnici v 18. století nahrála žákyně 5. ročníku. Zopakovali jsme si společně v kvízu učivo o vynálezcích a navázali na náročné učivo – revoluční rok 1848. Pomohli jsme si animovaným seriálem Dějiny udatného národa, který dětem přiblížil učivo jednodušší a hravější formou. S žáky 4. ročníku jsme opakovali učivo o mapách a plánech. Abychom si lépe zapamatovali polohu světových stran
ve směrové růžici, učili jsme se básničku o světových stranách. Novým učivem byla orientace v krajině podle přírodních úkazů. Dětem z Lužce se moc líbil kvíz o vynálezcích a paní učitelky oceňovaly didaktické materiály a aktivní zapojení žáků v hodině. Jsme moc rádi, že máme možnost spolupracovat se ZŠ Lužec nad Vltavou, sdílet nové nápady, hry a tvořivé přístupy k výuce. Máme mnoho společných nápadů a přání a věříme, že i vzhledem ke složité situaci ve školství se podaří některé realizovat.

Mgr. Petra Přikrylová

 

https://www.facebook.com/skola.rymice

luzec_6_4.png (PNG 1897x996px )

 

 

 

 

 

 

luzec_6_4_3.png (PNG 1910x1019px )

 

 

 

 

 

 

luzec_6_4_4.png (PNG 1877x1070px )

 

 

 

 

 

 

 

globus.png (PNG 1932x1021px )

 

 

 

 

 

 

 

 

Úterý 23. 3. 2021 se stal pro žáky 4. - 5. ročníku slavnostním dnem. Konečně jsme se mohli podívat do on-line výuky i jiné školy, a to do ZŠ Lužec nad Vltavou. Výuka byla odložena kvůli covidové situaci a nyní nadešel den, na který jsme se všichni těšili. Přijali jsme nabídku ke spolupráci se ZŠ Lužec nad Vltavou od paní ředitelky Ing. Pavly Kopelukové a v tento den zahájili společný projekt „Z Lužce do Rymic a zpět s novými kamarády.“

Proběhla hodina výtvarné výchovy pod vedením paní Mgr. Jany Velické. Představila dětem ilustrátory knih. Hlavní postavou se stal ilustrátor Zdeněk Miler a jeho postavička Krteček. Děti slyšely písničku, viděly prezentaci k ilustrátorovi, soutěžily v kvízu a za četby paní učitelky kreslily krtečka. Kresby si navzájem přepošleme a určitě se na ně brzy podíváte také vy.

Jsme rádi, že jsme tímto způsobem mohli být na společné výuce a těšíme na společné další setkání, tentokrát u nás v Rymicích.            

 

Mgr. Petra Přikrylová

 

Odkaz:

 

https://www.facebook.com/zsluzec/posts/3823516564435380