Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Projekt Sněhuláci pro Afriku

Ve středu 20. ledna ve škole proběhne projektový den Sněhuláci pro Afriku.

Prosíme, připravte dětem na tento den kostým sněhuláka nebo:

  • bílé oblečení případně bílé prostěradlo
  • čepici, šálu, rukavice
  • koště nebo jiný předmět do ruky

 

Děkujeme :-) 

 

plak_at_snehul_aci_1.jpg (JPG 1528x1080px )

 

 

Vážení rodiče,

naše škola se rozhodla zapojit do 9. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost,  ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava-Hrabůvka,p.o. Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy pro vaše děti.

Cílem této  jednorázové akce v celorepublikovém rozsahu, která proběhne v závislosti na sněhových podmínkách, je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat dobrovolné startovné za každého sněhuláka.

Akce proběhne v dopoledních/odpoledních hodinách, můžete se jí tedy přímo zúčastnit i vy. O stavbě sněhuláků byly informovány všechny  školy a školky na území České republiky, není proto vyloučeno, že se nám podaří vytvořit rekord v počtu sněhuláků postavených v jeden den.  Akce bude prezentována i v médiích, můžeme tak ukázat republice, že se školy umí spojit,  bavit a pomoci prospěšné věci. Seznam zapojených škol a bližší informace můžete nalézt na stránkách www.snehulaciproafriku.cz  V loňském roce se zapojilo cca 140 škol a organizací, firem a podařilo se vybrat částku 167 000Kč. Celkem už tuto akci během 7 let podpořilo více než 1400 škol a vybralo se více než 1 550 000 Kč.

Akce je ojedinělá, originální, nic podobného se zde ještě neuskutečnilo. Společnost Kola pro Afriku, o níž si bližší informace můžete přečíst na www.kolaproafriku.cz , shromažďuje v naší republice starší a nepotřebná kola od různých dárců. Těch se podařilo nasbírat již kolem 60 000. Tato kola  jsou opravována a měla by se dostat dětem do Afriky, pro něž je to mnohdy jediný způsob, jak se dostat do školy. Bez tohoto dopravního prostředku mnohakilometrové vzdálenosti, které je do školy dělí, nejsou schopny překonat. Námi již nepoužívaná kola tak v Africe mohou vykonat velkou službu. Projekt Sněhuláci pro Afriku by měl pomoci vydělat peníze na přepravu dalších kol do Afriky (cca 8000 kol už tam tato společnost přepravila).

Chceme vás proto poprosit, abyste na akci nahlíželi stejně jako my a podpořili ji. Příspěvek investovaný do sněhuláka, při jehož stavbě se vaše dítě pobaví, žáci se stmelí, utuží se v nich sociální cítění a snad i pocítí, že se zapojili do něčeho, co pomůže, je dobře investovaný příspěvek.  Navíc stavba sněhuláků proběhne i formou soutěže o nejoriginálnějšího sněhuláka.  Odměnu za pomoc charitativní akci získají i vylosované školy.

Pojďte tedy společně s námi pomoci dobré věci a podpořte své děti, neodmítejte jim darovat 50Kč na dobrou věc.  . Pojďme  právě takto paradoxně, protože  africké děti si sněhuláka ve své zemi  nikdy nepostaví, pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem. 

Věříme, že Vás projekt zaujal a naši školu v jeho realizaci podpoříte.